hír
December 7-től 10-ig, csütörtöktől vasárnapig ingyenesen látható a Feldobott kő, a Boldog születésnapot, Marilyn!, valamint a Fényes szelek című…
továbbhír
A nemzeti ünnep alkalmából március 14-én és 15-én a Filmintézet világhírű magyar művészek közreműködésével készült, látványos operafilmeket tűz…
továbbhír
Idén is szerepel magyar alkotás a cannes-i fesztivál filmtörténeti klasszikusokat felvonultató válogatásában. Sára Sándor 1968-as nagyjátékfilmjét…
továbbmagazin
Sára Sándor a magyar film panteonjának legkivételesebb alkotói közé tartozik, több eltérő szerepkörben is maradandó életművet hagyott maga után.…
továbbhír
A szeptember 22-én elhunyt Sára Sándor, Kossuth-nagydíjas rendező, operatőr, fotográfus páratlan életművére emlékezve a Magyar Nemzeti Filmalap…
továbbmagazin
„Felejtheted-e ezeket az arcokat?” Ez Sára Sándor első nagyjátékfilmjének, a Feldobott kőnek zárógondolata. Úgy hiszem, minden magyar filmrajongónak…
továbbfilmrészletek
Pásztori Balázs apját az ötvenes években börtönbe zárták, ezért a fiú nem veszik fel filmrendezőnek. Otthon marad a falujában, és tanyaközpontot…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéPető Attila / Ajándék ez a nap